סוגי הביטוחים

ביטוח חובה

לפי פקודת ביטוח רכב מנועי משנת 1970 כל רכב מנועי הנוסע בארץ חייב בביטוח חובה. ביטוח זה מכסה את פגיעות הגוף של כל מי שמעורב בתאונה, אם זה הנהג הפוגע, הנהג הנפגע, הולכי הרגל, או כל מי שנגרם לו נזק ישיר מהאירוע. ביטוח זה לא מכסה נזקי רכוש של המעורבים בתאונה גם אם הם של הרכב הפוגע, הרכב הנפגע או נזקים שנגרמו לסביבה, כך שאם גרמתם נזק לרכב אחר המעורב בתאונה אתם תישאו בכל עלויות התיקון שלו וחברת הביטוח לא תשא באחריות לפיצוי. למרות שהחוזים הם אחידים למדי, מומלץ לברר לגבי פרטי הביטוח ואף לבצע השוואות מחירים בין האפשרויות השונות.  

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג'  מכסה כל פגיעה ונזק שנגרמו לרכוש של צד שלישי, ע"י הרכב המבוטח, בזמן נסיעה ועקב רשלנות או טעות של הנהג ברכב המבוטח , הביטוח מכסה נזקים שנגרמו בתאונה ברכוש של צד ג'. לרוב כולל הכיסוי כל נהג שנהג ברכב המבוטח, בתנאי כמובן שנהג ברשות בעל הפוליסה.

הביטוח יכסה נזקים שנגרמו לכלי רכב אחר, וגם לכל לרכוש סביב התאונה שרכב המבוטח יכול לגרום נזק במהלך התאונה, לדוגמה  : גדרות, שלטים, תמרורים , כיכרות ועוד.

ביטוח מקיף

ביטוח זה מכסה על הנזקים שנגרמו לרכוש של הרכב שלנו וכולל בפנים גם  את הביטוח צד ג' .

ביטוח זה מכסה מקרה של נזקים בכפוף לתנאי הפוליסה כגון: פריצה לרכב או נזקים שנגרמו עקב ניסיון פריצה לרכב, גניבת הרכב, נזקי טבע , הצפה ,שריפה או כל נזק תאונתי בלתי צפוי. כמו כן, כיסוי לנזקי רכוש הנגרמים לצד שלישי עקב רשלנות המבוטח או הנוהג מטעמו.

 

הכיסויים השונים שניתנים על ידי חברות הביטוח

ביטוח שמשות: מכסה נזקים של שמשות הרכב, לרוב הוא לא כולל גג שמש או גג פנורמי .

חדש תמורת ישן:  ביטוח זה נעשה רק עבור רכבים עד גיל 24 חודשים. כשמו כן הוא, אם הרכב שלכם אובדן גמור או נגנב,  תקבלו פיצוי כזה שיאפשר לכם לקנות רכב חדש מאותו סוג.

רכב חלופי: רכב שמקבלים במקום הרכב שנגנב או נהרס, בתקופה שבה הרכב נמצא בתיקון או בפרק הזמן המוגדר על ידי הביטוח עבור רכב שהוכר כאובדן להלכה.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עוד מאמרים

שמאי משאיות במרכז
כללי

איך לבטח נכון רכב מעל 3.5 טון

פוליסת ביטוח משאיות ואוטובוסים יכול להיגרם הרבה בעיות למי שאינו יודע איך לבטח נכון כלי רכב מסוג זה  מאחר ופוליסות ביטוח למשאיות ואוטובוסים היא פוליסה

כללי

איך לעבור טסט?

בכל שנה אנו ניגשים לערוך מבחן רישוי לרכב שלנו, שנועד לוודא כי הרכב תקין ובטיחותי לנוסעים ולסביבה. עדיף תמיד להתכונן לטסט הרכב, בדיוק כמו לכל

מחפשים שמאי מקצועי
לדבר איתו?

השאירו פרטים עכשיו ונחזור בהקדם