איך לעבור טסט?

בכל שנה אנו ניגשים לערוך מבחן רישוי לרכב שלנו, שנועד לוודא כי הרכב תקין ובטיחותי לנוסעים ולסביבה.

עדיף תמיד להתכונן לטסט הרכב, בדיוק כמו לכל מבחן אחר, על מנת לא לחזור על הטסט שוב ולבזבז זמן יקר  הכנו לכם את הרשימה  של הדברים שצריך להכין על מנת לעבור את הטסט ללא בעיות .

  • ניירת ותשלומי אגרות – ניירת שחשוב להכין מראש לפני שמגיעים לטסט רישיון הנהיגה, תעודת הזהות  וביטוח חובה בתוקף.

שלמו את אגרת הרישוי שנשלחה אליכם מספר חודשים לפני בדואר, חשוב להסדיר מראש על מנת למנוע את עיכוב לטסט.

  • טיפול לרכב – מומלץ לעשות את הטיפול השנתי לרכב כמה שיותר קרוב לטסט , ככה שכבר בטיפול הרכב אפשר לבקש מהמוסך שיכין את הרכב לטסט ויבדוק אם יש ליקויים ברכב,

בטיפול הרכב מחליפים שמנים ופילטרים מלוכלכים שיכלו להעלות את רמת המזהמים בדיקת זיהום האוויר על ידי החלפתם בדיקת זיהום האוויר תעבור בקלות וללא בעיות , (לרכבים ישנים מומלץ להוסיף תוסף דלק לניקוי המנוע )

  • פריטים נלווים – ישנם מספר פריטים נלווים שעליכם להחזיק על פי חוק בתא הנוסעים או בתא המטען. הקפידו לבדוק מראש כי הם קיימים. במידה ולא – רכשו אותם מראש לפני הטסט באחת מחנויות אביזרי הרכב ותחסכו לעצמכם זמן וכסף על רכישת הפריטים במכון הרישוי עצמו.

בתא המטען – ג'ק (מגבה), צמיג רזרבי, משולש אזהרה.

בתא הנוסעים – פח אשפה מפלסטיק בתחתית המושבים האחוריים, חגורות בטיחות שאינן בלויות, שחוקות, או פרומות והימצאותו של אפוד זוהר, רצוי במקום קרוב לנהג (תא הכפפות, או כיס המושב) על מנת שיוכל להגיע אליו בקלות במידת הצורך.

  • צמיגים – תבדקו את הצמיגים וודאו שהם אינם סדוקים או יבשים. במידה והם אינם תקינים החליפו אותם לפני הטסט. אל תשכחו לוודא את תקינות של גלגל נוסף בתא המטען.
  • מגבים – לבדוק את המגבים לוודא שהם אינם קרועים או יבשים, והחלפתם במידת הצורך יחסוך לכם טסט חוזר.
  • אורות – בדקו שכל האורות, הפנימיים והחיצוניים, עובדים כראוי – פנסים, אורות גבוהים, איתותים, אורות בלימה, אורות רוורס ותאורת לוחית הרישוי. אם בבעלותכם רכב בעל דלת חמישית אחורית, אל תשכחו לבדוק גם את מנורת הבלם הקבועה בחלון הדלת החמישית. אם מצאתם נורות שלא עובדות, החליפו אותן לפני בדיקת הרישוי.

לוחית רישוי – לא הרבה יודעים, משרד הרישוי הוציא ב- 25.5.14 הוראה שלפיה אסור למכון הרישוי לגבות כסף על הנפקת לוחית רישוי חדשה, לאכן אתם צריכים להתעקש לא לשלם 60 ₪ על לוחית רישוי פסולה .

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עוד מאמרים

שמאי משאיות במרכז
כללי

איך לבטח נכון רכב מעל 3.5 טון

פוליסת ביטוח משאיות ואוטובוסים יכול להיגרם הרבה בעיות למי שאינו יודע איך לבטח נכון כלי רכב מסוג זה  מאחר ופוליסות ביטוח למשאיות ואוטובוסים היא פוליסה

כללי

סוגי הביטוחים

ביטוח חובה לפי פקודת ביטוח רכב מנועי משנת 1970 כל רכב מנועי הנוסע בארץ חייב בביטוח חובה. ביטוח זה מכסה את פגיעות הגוף של כל

מחפשים שמאי מקצועי
לדבר איתו?

השאירו פרטים עכשיו ונחזור בהקדם