איך לבטח נכון רכב מעל 3.5 טון

שמאי משאיות במרכז

פוליסת ביטוח משאיות ואוטובוסים יכול להיגרם הרבה בעיות למי שאינו יודע איך לבטח נכון כלי רכב מסוג זה 

מאחר ופוליסות ביטוח למשאיות ואוטובוסים היא פוליסה לא תקנית ואינה מוגנת בחוק, כל חברת ביטוח יש פוליסת ביטוח שונה וכל אחד מבטח בצורה אחרת.

שמאי לרכבים כבדים נתקל בלא פעם בבעיות בפוליסות ביטוח למשאיות ואוטובוסים  בגלל שפוליסת הביטוח לא מבטחת נכון את הרכב.

על כן אני מציעה לבעלי משאיות ואוטובוסים שמבטחים את הרכבים שלהם בהרבה מאוד כסף ולעבור על הרשימה שמצוינת מטה. 

דברים שצריכים לשים לב:

סוכן ביטוח

לבדוק שסוכן הביטוח באמת יודע לבטח משאיות ואוטובוסים ושיש לו ניסיון וידע לבטח נכון מבלי שיגרמו בעיות במידה ויהיה צורך להפעיל את פוליסת הביטוח , התוצאה בביצוע פוליסה שגויה לביטוח משאיות אוטובוסים או מטיפול רשלני בתביעת ביטוח, יכולים  לגרום לנזקים כלכלים גדולים מאוד . סוכן ביטוח טוב יחסוך לכם הרבה כסף בביטוח שיתאים בהתאמה אישית לצרכים שלכם.

ביטוח חסר, תת ביטוח

מצב בביטוח לרכב בו סכום הביטוח הרשום בפוליסה נמוך מערך הרכב בפועל. במקרה של נזק במשאית או אוטובוס מקבל המבוטח רק פיצוי יחסי לפי היחס שבין סכום הביטוח לערך ההרכב.                                                                                                           

לדוגמה:

מי שביטוח את הרכב במחצית מערכו יקבל פיצוי בשיעור חצי מהנזק. על כן חשוב לבדוק שהרכב מבוטח בהתאם לשווי הרכב נכון ליום הפעלת הפוליסה. 

עודף ביטוח

ההפך מתת ביטוח, בעל פוליסת הביטוח משלם מעבר לערכו של הרכב רק שההבדל הוא שבמקרה של נזק לרכב בעל הרכב לא יקבל מעבר למה שמגיעה שלא כמו בתת ביטוח כמו שמצוין למעלה  

תוספות וציוד נלווה המותקנות על כלי הרכב

תוספות לדוגמה: מנוף, רמסע, ארגז, דופן הידראולית, רכינה ועוד אינם מבוטחות ביחד עם המשאית כל תוספת המותקנת על הרכב מבטוח בנפרד בהתאם לשווי התוספת.

שילוט לרכב

בעלי הרכב גדולים בעלי שטח גדול מנצלים בדרך כלל את השטח הזה לפרסום על ידי שילוט ומדבקות  עולות אלפי שקלים אם לא עשרות אלפי שקלים, שילוט זה אינו מבוטח לאכן במקרה כזה עדיף לבקש תוספת ביטוח על שילוט בפוליסת הביטוח. 

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עוד מאמרים

כללי

איך לעבור טסט?

בכל שנה אנו ניגשים לערוך מבחן רישוי לרכב שלנו, שנועד לוודא כי הרכב תקין ובטיחותי לנוסעים ולסביבה. עדיף תמיד להתכונן לטסט הרכב, בדיוק כמו לכל

כללי

סוגי הביטוחים

ביטוח חובה לפי פקודת ביטוח רכב מנועי משנת 1970 כל רכב מנועי הנוסע בארץ חייב בביטוח חובה. ביטוח זה מכסה את פגיעות הגוף של כל

מחפשים שמאי מקצועי
לדבר איתו?

השאירו פרטים עכשיו ונחזור בהקדם